Zlecenia budowlane

Gdzie szukać zleceń budowlanych?

Kiedy zdecydowałeś się założyć działalność gospodarczą i prowadzić firmę budowlaną, najpewniej najbardziej obawiałeś się braku zleceń. Ten problem dotyczy wielu branż i jeśli właściciel przedsiębiorstwa nie zadba na czas o stałe źródła dochodu, może mieć spore kłopoty z płynnością finansową. Istnieje kilka sposobów na to, by stale mieć zlecenia budowlane PressInfo. Przeczytasz o nich w poniższym tekście.

Własna strona www

Kiedy zdecydowałeś się założyć działalność gospodarczą i prowadzić firmę budowlaną, najpewniej najbardziej obawiałeś się braku zleceń

Posiadanie własnej strony internetowej to podstawa. Koszt wykonania prostej witryny nie jest wysoki, a dzięki niej firma ma profesjonalny wizerunek i może zyskać nowych klientów. Pamiętaj, by twoja strona internetowa zawierała jak najwięcej szczegółów:

  • zakres prowadzonych prac,
  • sprzęt, którym dysponujesz,
  • zdjęcia z wykonania poprzednich zleceń,
  • dane kontaktowe.

Wystarczy kilka zabiegów informatycznych, dzięki którym osoby szukające budowlańców w okolicy trafią na stronę www twojej firmy. Jeśli znajdą na niej wszystkie potrzebne informacje, najpewniej się odezwą.

Nie zapomnij też zarejestrować się w dostępnych katalogach firm.

Reklama dźwignią handlu

Zainwestuj w ulotki reklamowe lub wizytówki i zostaw je w pobliskich sklepach z materiałami budowlanymi. Klienci tych sklepów to też twoi klienci, więc taka forma reklamy może być całkiem skuteczna.

Możesz wykupić reklamę w lokalnym radiu albo prasie. Im więcej osób dowie się o istnieniu twojej firmy, tym większa szansa, że zyskasz klientów na swoje usługi.

Portale z ogłoszeniami

Zlecenia budowlane pojawiają się również na portalach ogłoszeniowych. Prywatne osoby rzadziej umieszczają takie ogłoszenia, ale deweloperzy, którzy realizują duże zlecenia, korzystają z internetu, szukając wykonawców. Możesz też zostać podwykonawcą dla innej, większej firmy.

Poczta pantoflowa

Kiedy zdecydowałeś się założyć działalność gospodarczą i prowadzić firmę budowlaną, najpewniej najbardziej obawiałeś się braku zleceń

Pamiętaj, że dobrze wykonane zlecenie opłaca się podwójnie. Po pierwsze masz zadowolonego klienta, po drugie szansę, że poleci cię innym osobom, które szukają firmy budowlanej. Jeśli po twojej okolicy rozniesie się, że pracujesz solidnie i terminowo, a do tego nie zostawiasz ludzi bez grosza przy duszy, możesz liczyć na kolejne zlecenia budowlane.

Buduj wizerunek eksperta

Jeśli tylko masz taką możliwość, postaw na aktywność w internecie. Publikuj filmy, na których pokazujesz, jak wygląda twoja praca. Nagrywaj tutoriale, które pomogą innym w prostych pracach budowlanych.

Możesz też udzielać się na forach budowlanych. Jeśli posiadasz szeroką wiedzę i jesteś w stanie innym pomóc, docenią to, kiedy będą potrzebowali kogoś zatrudnić.

W biznesie musisz myśleć minimum pół roku do przodu. Pamiętaj też, by nie popadać ze skrajności w skrajność: nie możesz brać zbyt wielu zleceń, bo nie dotrzymasz słowa. Jeśli klienci nie będą wyrozumiali, możesz sporo stracić. Działaj uczciwie i transparentnie.